Organizacja

Dr Justyna Berniak-Woźny

Doktor nauk społecznych z Leeds Metropolitan University oraz tytuł MBA z Oxford Brookes University. Specjalizuje się w zrównoważonym rozwoju, kapitale społecznym i zarządzaniu procesami biznesowymi. Jest autorką licznych krajowych i międzynarodowych publikacji naukowych, a także materiałów edukacyjnych i szkoleniowych w tych obszarach. Jest certyfikowaną trenerką biznesową i Project Manager (PMP, Agile PM Practitioner), uczestniczy w licznych konferencjach międzynarodowych (w tym EURAM, BPM2022) i bierze udział w międzynarodowych projektach badawczych (COST).

Dr hab. inż. Edyta Brzychczy, prof. uczelni
Akademia Górniczo-Hutnicza

Dr hab. inż. Edyta Brzychczy, prof. uczelni – pracownik badawczo-dydaktyczny w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Tutorka akademicka. Kierowniczka grupy badawczej Data & Process Mining Group. Autorka i współautorka ponad 120 publikacji m.in. z zakresu modelowania i optymalizacji procesów przemysłowych, analizy danych oraz eksploracji procesów. Członkini Polskiego Towarzystwa Zarzadzania Produkcją oraz Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji. Współorganizatorka inicjatyw mających na celu szerzenie wiedzy na temat eksploracji procesów

oraz zarządzania procesami biznesowymi (Polish Process Mining Day, Sympozjum BPM, International Conference on Business Process Management 2024 w Krakowie). Jej obecne zainteresowania naukowe koncentrują się na odkrywaniu wiedzy z danych niskopoziomowych (pochodzących z sensorów maszyn i urządzeń) do reinżynierii procesów przemysłowych funkcjonujących w realiach Przemysłu 4.0.

Dr hab. Renata Gabryelczyk, prof. uczelni
Uniwersytet Warszawski

Doktor habilitowana, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Jest Kierownikiem Katedry Zarządzania i Technologii Informacyjnych na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Jej doświadczenie akademickie obejmuje udział w projektach badawczych, staże naukowe na kilku uniwersytetach w Niemczech i Austrii oraz liczne publikacje w krajowych i międzynarodowych wydawnictwach. Jej zainteresowania badawcze dotyczą przede wszystkim Business Process Management, metod podnoszenia efektywności organizacji oraz zastosowań IT. Jest członkiem Rady Programowej Polskiego Certyfikatu BPMN przy Polskiej Akademii Nauk, członkiem Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej, członkiem Komitetu Technicznego ds. Facility Management w PKN oraz członkiem Polskiego Oddziału AIS (PLAIS). Pełni funkcję redaktora zarządzającego w czasopiśmie Central European Economic Journal oraz redaktora w czasopiśmie Information Systems Management. 

Dr inż. Katarzyna Gdowska 
AGH Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Dr inż. Katarzyna Gdowska — doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynierii produkcji (WZ AGH, 2016) , adiunktka badawczo-dydaktyczna. Prowadzi badania w obszarze: badań operacyjnych, optymalizacji kombinatorycznej, podejmowania decyzji, zarządzania procesowego, inżynierii zarządzania. Wieloletnia ekspertka Komisji Europejskiej, programów stypendialnych Uniwersytetu Europejskiego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Akredytowana tutorka akademicka oraz Gepardzica Dydaktyki AGH. Redaktorka zarządzająca czasopisma naukowego „Decision Making in Manufacturing and Services”. Projekty: 2024-2025 Bon na Innowacje; 2022-2026 Horyzont Europa Rail4Earth – WP9 Hydrogen Refuelling Station; 2017-2021  Erasmus+ CBHE: „MoPED – Modernization of Pedagogical Higher Education by Innovative Teaching Instruments”; 2015-2018 Erasmus+ CBHE: „GameHub University-Enterprises Cooperation in Game Industry in Ukraine”.

Dr inż. Marzena Grzesiak, prof. uczelni
Politechnika Gdańska

Od ponad 30 lat związana z Politechniką Gdańską. Jest profesorem uczelni w grupie pracowników dydaktycznych. Prowadzi zajęcia z przedmiotów związanych z modelowaniem, symulacją i analizą procesów biznesowych. Jest kierownikiem studiów I i II stopnia na kierunku Zarządzanie oferowanych przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Nieustannie koncentruje się na rozwoju zawodowym poprzez uczestnictwo w certyfikowanych szkoleniach z zakresu metodologii i narzędzi nauczania (m.in. jest certyfikowanym tutorem I stopnia). Była i jest kierownikiem projektów (na poziomie Gdańsk Tech) w wielu projektach międzynarodowych realizowanych w ramach programów INTERREG i Erasmus (+). Jest uczestnikiem projektów dydaktycznych PGEdu+ oraz Inzynier 5.0.

Dr Krzysztof Kluza
Akademia Górniczo-Hutnicza

Jest doktorem i członkiem grupy badawczej Knowledge Engineering and Knowledge Representation (KRaKEn) na AGH w Krakowie. Jego badania koncentrują się na modelowaniu i odkrywaniu procesów biznesowych i decyzji w systemach informatycznych. Prowadzi zajęcia związane z modelowaniem i eksploracją procesów biznesowych, a także zastosowaniem metod sztucznej inteligencji.

Dr Aneta Napieraj
Akademia Górniczo-Hutnicza

Posiada tytuł doktora. Pracuje w Katedrze Ekonomii i Zarządzania Przemysłem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W swoich badaniach zajmuje się procesami, ich modelowaniem i optymalizacją, kontrolą jakości i ciągłym doskonaleniem. Aneta Napieraj prowadzi zajęcia z inżynierii i zarządzania procesami przemysłowymi, w tym projektowanie systemów produkcyjnych, badania operacyjne i prognozowanie zjawisk ekonomicznych.

Dr Marta Podobińska-Staniec
Akademia Górniczo-Hutnicza

Posiada tytuł doktora. Ukończyła studia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, posiada tytuł doktora w zakresie Inżynierii Produkcji. Marta Podobińska-Staniec pracuje jako badacz i adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej. Jej główne zainteresowania badawcze to kapitał intelektualny i metody optymalizacji procesów przemysłowych (Lean Management, proces restrukturyzacji, modelowanie procesów).

Dr hab. Natalia Potoczek, prof. uczelni
Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie

Profesor w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Natalia Potoczek prowadzi badania w Laboratorium Analizy Procesów i Sieci. Realizuje projekty transferu wiedzy pomiędzy nauką, biznesem i sektorem publicznym. Jest członkiem Rady Programowej polskiego certyfikatu BPMN przyznawanego przez Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk. Jest również profesorem w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu, gdzie od wielu lat wykłada. Obecnie wykorzystuje perspektywę gospodarki cyfrowej w badaniach nad procesami, łańcuchami wartości i modelami biznesowymi.

Dr hab. Piotr Senkus, prof. uczelni

Posiada tytuł doktora habilitowanego i jest profesorem nadzwyczajnym na uniwersytecie. Jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi z ponad piętnastoletnim doświadczeniem na stanowiskach takich jak architekt procesów, konsultant BPM i badacz akademicki. Kierował złożonymi projektami modelowania, symulacji, optymalizacji i reengineeringu procesów dla organizacji z sektora prywatnego, publicznego i non-profit. Jego badania koncentrują się na zarządzaniu wiedzą, zarządzaniu procesami biznesowymi, zrównoważonych systemach i eksploracji procesów, co zaowocowało wieloma publikacjami.

Dr hab. inż. Piotr Sliż, prof. uczelni
Uniwersytet Gdański

Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego i kierownik Katedry Systemów Zarządzania w Katedrze Organizacji i Zarządzania. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół zarządzania procesami biznesowymi (BPM) i zarządzania projektami.

Dr inż. Marek Szelągowski
Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie

Jest uznanym ekspertem i praktykiem BPM, z ponad 25-letnim doświadczeniem. Od roku 2018 adiunkt w Instytucie Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Autor monografii „Dynamic BPM in the Knowledge Economy: Creating Value from Intellectual Capital”, poświęconej przyczynom i konsekwencjom dynamicznego zarządzania procesami biznesowymi oraz zasadom jego wdrażania w organizacjach. W badaniu AGH@BPM został uznany za jednego z pięciu badaczy BPM w krajach Europy Środkowo-Wschodniej z największą liczbą publikacji w renomowanych czasopismach. W ramach powadzonych projektów zajmuje się wdrażaniem zarządzania procesowego w oparciu o zdroworozsądkowe usprawnienia i uproszczenia procesów, dobierając i wdrażając rozwiązania informatyczne odpowiednie do charakteru realizowanych procesów. 

Zainteresowania badawcze: 
– Dynamic Business Process Management (dynamic BPM),
– Zarządzanie wiedzą i procesami tworzącymi wartość dzięki wykorzystaniu wiedzy, 
– Integracja dynamic BPM i zarządzania wiedzą w Przemyśle 4.0 / 5.0, 
– Zarządzanie procesami biznesowymi w ochronie zdrowia, 
– Wykorzystanie systemów informatycznych w zarządzaniu.